Jak wyglądają zajęcia pozaszkolne naszych uczniów na odległość?

03.06.2020

Cześć! Raczej od poprzedniego artykułu dużo się nie zmieniło, przez co postanowiliśmy nadal kontynuować wątek tego co my, uczniowie możemy robić podczas tzw. "kwarantanny" i w jaki sposób możemy pielęgnować swoje pasje i zainteresowania. Dzisiaj nasza redaktorka Dominika Prus z klasy 7 PG opowie o największych zmianach w jej zajęciach dodatkowych, na które spora część z nas pewnie uczęszcza i może się do nich jakoś odnieść. Życzymy miłego czytania!

 

"Kwarantanna" - czyli potoczne określenie izolacji społecznej. W ostatnich miesiącach ludzie są nią mocno dotknięci. Z jej racji wszystkie zajęcia dodatkowe zostały zawieszone (chociaż zaczynają być już reaktywowane). W dzisiejszych czasach jednak komunikacja na odległość nie stanowi żadnego problemu - dlatego wcale nie musimy rezygnować z tego, co lubiliśmy robić po lekcjach. O ile w przypadku zajęć z rysunku, czy podobnych zajęć prowadzonych w pozycji siedzącej, brak miejsca w domu nie sprawia kłopotu, to w przypadku zajęć ruchowych już tak. Jednakże szkoły tańca (jak i również innych sportów) znalazły na to sposób i tutaj opowiem jak to wygląda. W moim przypadku zajęcia są prowadzone przez aplikację Zoom.

 

O wyznaczonej porze spotykamy się i tak jak w przypadku zwykłych zajęć na sali pani sprawdza obecność i przechodzimy do rozgrzewki. Kiedy mamy taniec klasyczny (nazywany baletem) trzeba mieć to co zawsze, czyli: baletki, rajstopy, body, a na głowie koka; natomiast przy tańcu współczesnym nie ma konkretnych wymagań co do ubrań. W tańcu klasycznym drążek zastępujemy tym co mamy pod ręką, np. poręczą od krzesła, blatem w kuchni czy parapetem. W trakcie zajęć tak naprawdę nic się nie zmienia (może poza tym, że muzyka jest zniekształcona przez łącze), nadal robimy wymachy, obroty i tym podobne.

W tańcu współczesnym, który na co dzień tańczy się w zespole, obecnie robimy dużo ćwiczeń wzmacniających i stabilizacyjnych. Od czasu do czasu robimy również jakąś choreografię oraz improwizację (czyli taniec do muzyki, której nie znasz bez żadnego konkretnego planu).

 

Chciałabym zachęcić was, czytelników naszej gazetki do ruchu, ponieważ jest on niezbędny w naszym życiu. Wybierzcie taki rodzaj sportu, jaki lubicie. Weźcie sobie tę poradę do serca, wstańcie z kanapy i do dzieła!


Dominika Prus