Aktualności


Gady duże i małe, twarde i obślizgłe

08.10.2020

Piotr Żak z klasy szóstej opowiada nam krótko i przyjemnie o hodowli gadów rozmaitych - tzn. obślizgłych i twardych. O, na przykład na prawo ode mnie mogą Państwo zobaczyć takiego żółwia, to jest żółw grecki, i on sobie je i tak chodzi – ale figa z makiem z pasternakiem! Bo to nie teraz, bo to dzień dość chłodny, a żółwie greckie preferują ciepło. Dobra. Ha, a tak w ogóle to chłopak jeszcze tam mówi jak te zwierzęta hoduje i jak one sobie tam żyją. I polecam to bardzo, ciekawe, i już mi się miejsce kończy, także życzę państwu do życzenia, do widzenia.

Ankieta ósmoklasisty

04.10.2020

Nazywam się Jagoda Jankowska, a to mój pierwszy artykuł w naszej wspaniałej gazetce szkolnej. Chodzę do ósmej klasy, dlatego też wpadłam na pomysł by tematem mojego pierwszego artykułu była właśnie ona i moi koledzy i koleżanki, którzy do niej chodzą.
Ósmoklasiści - temat rzeka. Postanowiłam jednak ograniczyć ich wyobraźnię do kilku pytań w przygotowanej przez mnie ankiecie. Pomyślałam sobie, że fajnie będzie abyśmy poznali nas lepiej, czyli taki krótki rekonesans na to co lubimy a czego nie, jakie są nasze pasje; plany na przyszłość, ulubione przedmioty, nauczyciele i nasze rady dla młodszych kolegów i koleżanek.

Przypowieść o MDP

30.09.2020

Witamy po trzymiesięcznej przerwie! Mamy nadzieję, że przez najbliższy okres będziemy spotykać się regularnie. Z powodu odpływu paru osób z klas ósmych i napływu paru osób z klas młodszych, artykuły będzie przygotowywać dla Was nieco zmieniona kadra dziennikarzy. Pamiętajcie, że przez cały rok chętnie przyjmujemy zgłoszenia do gazetki! W tym artykule Cyryl Lukoszek z klasy 6 JJ przedstawi istotę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej - przybliży wygląd zajęć i samej pracy strażaka, do której MDP przygotowuje.

Recenzja Minecrafta

10.06.2020

Minecraft, Minecraft, Minecraft... Nawet jeśli w niego nie gracie, na pewno o nim słyszeliście. Prosta gra składająca się z sześcianów o różnych teksturach. Można w niej zrobić prawie wszystko - od życia w lesie razem z twoją armią zwierzaków po tworzenie skomplikowanych mechanizmów z redstone'a. Czy samemu, czy ze znajomymi, czy też z setkami graczy z całego świata; budując nieskończonym zasobem bloków lub walcząc o przetrwanie - Minecraft, choć ma ponad 10 lat, nadal ma wielkie (i ciągle rosnące!) grono fanów którym gra się nie ani trochę nudzi.

Nasz muzyczny wywiad z Janem Płocicą

08.06.2020

Tak! To właśnie nowy film na kanale gazetki szkolnej - tym razem jest to najwyższej jakości wywiad z Jankiem Płocicą. Zastanawiałem się, czy wstawienie tutaj tego mojego niesamowitego wyczynu może być nieodpowiednie, ale właściwie - czemu nie? Ta strona nazwana jest "Aktualności", a nie "Artykuły"! Miłego słuchania!

- Adam Cieśla

Pielęgnowanie hobby na odległość

03.06.2020

Cześć! Raczej od poprzedniego artykułu dużo się nie zmieniło, przez co postanowiliśmy nadal kontynuować wątek tego co my, uczniowie możemy robić podczas tzw. "kwarantanny" i w jaki sposób możemy pielęgnować swoje pasje i zainteresowania. Dzisiaj nasza redaktorka Dominika Prus z klasy 7 PG opowie o największych zmianach w jej zajęciach dodatkowych, na które spora część z nas pewnie uczęszcza i może się do nich jakoś odnieść. Życzymy miłego czytania!

Co robi uczeń ZSO nr 12 w czasie pandemii?

11.05.2020

Jak nasi uczniowie spędzają ostatnio swój czas? No cóż, oczywiście zależy to od poszczególnych osób, ale wszystkie nasze domowe siedzenia mają obecnie jeden wspólny mianownik - są niestety trochę przymusowe. Co takiego może robić sobie uczeń naszej szkoły, żeby się nie zanudzić i podczas pandemii życie urozmaicić? Nie podamy wam prostej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie (bo takiej nie ma), ale zaprezentujemy wam jako przykład plan dnia Marysi Kozieł z klasy 8 KD. Możecie się nim zainspirować i być może coś z niego sobie zapożyczyć. Życzymy miłego czytania.

 

 

Historia Brzezinki XX w.

30.04.2020

Ostatnio, wędrując sobie spokojnie przez internet, zaszedłem do ciekawego i niezbyt popularnego ostatnimi czasy miejsca - trafiłem na serwis nasza-klasa.pl. Konkretniej na profil naszej szkoły, podpisanej tam jako „Szkoła podstawowa nr 17 w Gliwicach” - jednak rzeczą która zaintrygowała mnie mimo wszystko najbardziej, było zdjęcie wrzucone przez użytkownika Michał M-A-R-C-I-N-I-U-K dnia 17 listopada 2007 roku.

Na zdjęciu zamieszczonym przez pana Michała możemy zobaczyć pocztówkę/zdjęcia z niemieckimi podpisami z roku 1938 (!), gdzie możemy zobaczyć całą naszą Brzezinkę wraz z naszą szkołą. W ramach tego artykułu dokonamy krótkiej analizy tych wszystkich zdjęć.

 

Nastroje w redakcji Gazety Szkolnej

27.04.202

Ludzie się na świecie pojawiają, znikają. Z niektórymi spędzisz całe życie, a niektórych po prostu zobaczysz raz na ulicy kątem oka. Nic dziwnego, jest nas już w końcu prawie 8 miliardów. 8 miliardów ludzi. 8 miliardów to tyle: 8 000 000 000.

Całkiem sporo. Wśród tych blisko 8 miliardów świadomości istnieje 6 redaktorów Gazety Szkolnej w ZSO nr 12 w Gliwicach.

 

No właśnie, to tych 6 dziennikarzy zmusiliśmy do odpowiedzenia na pytania. (...) Czemu właściwie piszę w trzeciej osobie? Odpowiadaliśmy i zadawaliśmy sobie pytania o nasze gazetkowe, szkolne i nieszkolnogazetkowe rzeczy - a to wszystko po to, by stworzyć ten tekst i upewnić wszystkich, że redakcja ma się dobrze - żyje, a co najistotniejsze pisze artykuły! Życzymy smacznego czytania.

Wywiad z panem Maciejem Wójtowiczem

23.04.2020

Tak jak obiecywaliśmy, tak zrobiliśmy - witamy w pierwszym pełnoprawnym artykule po półtoramiesięcznej przerwie! Mamy nadzieję, że wszystko z wami w porządku - dzisiaj wracamy do tematów szkolnych (ale w przyjemny sposób), i przedstawiamy wam wywiad z nauczycielem angielskiego w naszej szkole, panem Maciejem Wójtowiczem, znanym również jako pan Maciek. Nadal przypominamy o naszym serwerze Discord, do którego można dołączyć i w ten sposób być powiadamianym o wszystkich nowych artykułach. Życzymy pulchnego czytania.

Reaktywacja Gazety Szkolnej

22.04.2020

Witajcie nasi Drodzy Czytelnicy,

po naprawdę długiej przerwie w dodawaniu artykułów z powodu zamknięcia szkół, uroczyście ogłaszamy reaktywację Gazety Szkolnej!

 

*masowy odgłos radości*

 

Taka praca będzie dla nas (jak i dla wszystkich zresztą) nowym zadaniem, ponieważ zostaliśmy solidnie odcięci od wszelkich tematów dotyczących życia szkolnego - w ten sposób gazetka będzie się przez ten czas opierać głównie na tematyce okołoszkolnej i rekreacyjnej. No, ale parę wywiadów z nauczycielami/uczniami zapewne również się pojawi - poza tym dodawać będziemy rozmaite recenzje gier, książek, filmów i wiele innych.

Niestety, przez ten cały czas nie zdołamy dodawać artykułów stosunkowo regularnie, ale obiecujemy, będą się one pojawiać - jeśli chciałbyś być na bieżąco informowany o nowych artykułach to dołącz do serwera Discord, do którego zaproszenie znajduję się na dole strony.  Jeśli masz dla nas jakąś propozycję na artykuł lub nawet chciałbyś jednorazowo (ale niekoniecznie jednorazowo) napisać dla nas jakiś tekst to również śmiało, pisz do nas na gazetaszkolnazso12@gmail.com.

Pamiętajcie by segregować śmieci, myć ciało i zęby regularnie, jeść posiłki zdrowe i pożywne i by czytać nasze artykuły, bo przyjemne one są dla oczu i duszy.

Życzymy Wam miłego dnia.

- Redakcja

Podróże kulinarne po obiadkach

09.03.2020

Przyznam, że ten artykuł dotyczy bardzo istotnej kwestii w życiu szkolnym moim, jak i zarówno reszty uczniów - toteż niełatwo jest takiej rzeczy nadać jednoznaczną nazwę. W dzisiejszym tekście opowiemy, zrecenzujemy i postaramy się zrozumieć zjawisko, które występuje w naszej szkole codziennie o godzinie 13:20.

Opowiemy dzisiaj o obiadkach. Tak, obiadkach - i jest to jedyna akceptowalna i powszechnie używana forma. Niestety nie odpowiem wam dlaczego, tak po prostu jest. Obiadki się je, niektórzy jedzą w domu, niektórzy w szkole (i jest to zachowanie pulchne), a niektórzy raz tak, a raz tak. Coś tak niepozornego jak stołówka w szkole może wytworzyć całą kulturę wokół siebie - prawdziwe tradycje, a nawet i szkoły jedzenia obiadków.

Wywiad z panią Barbarą Kłos

05.03.2020

Dzisiaj rozmawialiśmy z panią Kłos w ramach "Wywiadów z nauczycielami" - serii stałej w takim sensie, że się pojawia. Ostatnio stosunkowo często, ponieważ rozmowa z nauczycielem praktycznie zawsze jest ciekawa - tak było i tym razem, ponieważ w programie rozmowy z panią Kłos mieliśmy m. in. pytania o naszą ulubioną kreskówkę "Było sobie życie", o zwierzęta domowe oraz zainteresowania.

Życzymy wszystkim smacznego czytania świeżego wywiadu.

 

Ankieta o problemach szkolnych naszych uczniów

02.03.2020

Podejrzewamy, że ten artykuł może wzbudzić mieszane uczucia u nauczycieli w naszej szkole - dzisiaj uświadomimy sobie o problemach, jakie dotykają nas na co dzień w szkole. No dobrze, być może to jest mały eufemizm - bardziej dobitną formą byłoby po prostu narzekanie. Narzekamy, żeby poczuć się chwilowo dobrze z tym, z czym ogólnie raczej nie czujemy się dobrze.

Oczywiste jest to, że każda poszczególna osoba będzie miała swoje indywidualne problemy i problemiki, ale jako że łączy nas szkoła, do której wszyscy codziennie chodzimy, to będziemy mieli również wspólne problemy dotyczące szkoły. Toalety, do których samo wejście jest jakby przejściem przez portal do innego, dystopijnego uniwersum; ogólna duża ilość zajęć w szkole oraz krótkie przerwy: w skrócie, ile ludzi, tyle takich właśnie nieciekawych kwestii.

Rysunek jako hobby w naszej szkole

27.02.2020

Co najmniej 19 osób (a jest to wynik z tej ankiety którą już przeprowadziliśmy) w naszej szkole uważa za swoją pasję rysowanie. Jeśli jesteś wśród nich, to jest to artykuł specjalnie dla Ciebie. Jak nie - również może przypaść ci do gustu. A jeśli masz zamiar z rysunkiem swoją przygodę dopiero zacząć, to jesteś w wyjątkowo właściwym miejscu! W tym tekście zadaliśmy pytania dotyczące rysunku i plastyki szeroko pojętej uczniom z zainteresowaniem, jakim jest właśnie rysunek, jak i zarówno zgłębiliśmy arkana technik malowania i rysowania (żebyś wiedział, od czego zacząć), a nasi uczniowie dali po parę porad od siebie.

Wywiad z panią Agnieszką Lekszycką

17.02.2020

Witamy was wszystkich w drugim już artykule z serii krótkich wywiadów z nauczycielami. Drugi wywiad z nauczycielem, natomiast szósty wywiad w ogóle. Dokładnie tak.

Tym razem Amelia Caputa przeprowadziła wywiad z nauczycielką języka polskiego oraz nauczycielką nadzorującą samorządem szkolnym w naszej szkole - p. Agnieszką Lekszycką. Zapraszamy was na tą jakże emocjonującą rozmowę!

Czym jest UKS Milenium Gliwice?

06.02.2020

Jeśli chodzicie do ZSO 12 w Gliwicach, słyszeliście o tym, natomiast jak do naszej szkoły nie chodzicie, to macie prawo nie wiedzieć - co nie zmienia faktu, że warto o tym wiedzieć. Dzisiaj  UKS Milenium Gliwice omawia Wojciech Masiarek z klasy 7 PG, zachęcając barwnym opisem wszystkie buźki do sprawdzenia, czym nasz niebieskobarwny klub się szczyci. Polecamy również zobaczyć krótki wywiad z panem Marcinem Wawrzynkiem, prezesem UKS, dzięki któremu można rozjaśnić sobie, czym w ogóle jest piłka nożna plażowa.

Wywiad z Oliwią Szygułą

03.02.2020

Jest to kolejny z serii wywiad, dzięki któremu poznajemy lepiej uczniów naszej szkoły, a konkretniej ich zainteresowania oraz zajęcia pozaszkolne. Być może zapytacie - "Dlaczego akurat zainteresowania i zajęcia pozaszkolne?". Ja natomiast odpowiem, że do końca nie wiem. Akurat te wstępy pisze redaktor naczelny, a ja do tej pory żadnego z tych wywiadów nie przeprowadziłem. Myślę, że powodów może być sporo, ale w tej chwili nie jest to istotne - istotna jest natomiast osoba Oliwii Szyguły z klasy 8 KD, z którą rozmawia Marysia Kozieł również z klasy 8 KD. Życzymy miłej lektury.

Wywiad z panią Urszulą Misiak

27.01.2020

Jest to kolejny wywiad z osobami z naszej szkoły, natomiast pierwszy wywiad z jednym z naszych nauczycieli! Nauczycielem tym jest pani Urszula Kocuła-Misiak, nauczycielka matematyki w naszej szkole. Zdecydowanie warto lepiej poznać swojego nauczyciela i odkryć jego tożsamość spoza lekcji, oraz zrozumieć jego sposób myślenia (w ten sposób zdecydowanie łatwiej nawiązać pozytywną relację między uczniami, a nauczycielem). Kto by nie chciał pozytywnej relacji pomiędzy uczniem, a nauczycielem? No cóż, myślimy że takie osoby zaliczają się do mniejszości. W takim razie życzymy miłej lektury.

Wywiad przeprowadziła Amelia Caputa z klasy 8 KD.

Recenzja ,,Baśnioboru" Brandona Mulla

10.01.2020

Ferie zimowe się zbliżają - to te piękne dwa tygodnie wolnego, podczas których nie ma lepszego zajęcia niż czytanie książki. Odpocznij od problemów otaczającego cię świata i zanurz się w problemy świata fikcyjnego. Nasza dziennikarka, Sandra Biegańska z 7 CE opisała swoje odczucia podczas czytania ,,Baśnioboru". Mamy nadzieję że ten barwny opis (bez spoilerów) zachęci was do rozsmakowania się w tej wyśmienitej powieści fantasy. Smacznego.

Ankieta nt. zainteresowań uczniów w naszej szkole

06.01.2020

Witajcie w Nowym Roku! Mamy nadzieję, że już nie odsypiacie zabawy sylwestrowej i macie czas przeczytać, co pisaliście o swoich zainteresowaniach. Tym razem to Dominika Prus z klasy 7 PG dokonała dogłębnej analizy tego, w jaki sposób środowisko, w jakim dorastamy, uczymy się i żyjemy wpływa na to, co praktykujemy w ramach hobby. Warto mieć coś takiego, żeby od czasu do czasu dać upust swoim emocjom w mniej lub bardziej ciekawy sposób, więc cieszy nas fakt, że uczniowie naszej szkoły dostarczają samym sobie jakąś rozrywkę.

 

Wywiad z Jagodą Jankowską

19.12.2019

To trzeci wywiad z uczniami naszej szkoły - tym razem poprowadziła go Marzena Baran z 7 CE. Rozmawiała z Jagodą Jankowską, uczennicą klasy 7 PG - kolejny raz możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o ludziach, których nawet nie podejrzewaliśmy o bycie takimi ciekawymi osobami. W końcu właśnie po to powstała ta seria, by wiedzieć więcej - czyli rozwijać się. Pamiętajcie, samorozwój to bardzo ważna sprawa. Na serio.

 

Wesołych świąt!

 

Zjawiskowe Pudło Pytań - odpowiadamy na pytania

16.12.2019

Dzisiaj nadszedł ten dzień, podczas którego odpowiemy na wasze pytania. Mieliście okazję zadać je na kiermaszu świątecznym, o którym szerzej opowiemy wam, gdy tylko leciutko zjedziecie w dół strony. Jakie pytania zostały zadane? Część nas zdecydowania zaskoczyła (ale pozytywnie!). W tym artykule dowiecie się, ile centymetrów ma stopa Wolframa, poznacie historię powstania Gazety Szkolnej, lub dowiecie się jak wejść na tą stronę (no cóż, już powinniście wiedzieć).

Jesteśmy z was dumni, że potraficie zadawać takie ładne pytania. Dziękujemy wam i wesołych świąt!

Pytania zadawało dużo osób, ale mniej na nie odpowiadało. Byli to Amelia Caputa, Adam Cieśla i miś Wolfram.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Zjawiskowe Pudło Pytań na kiermaszu świątecznym, czyli Sandrze Biegańskiej, Marzenie Baran, Marysi Kozieł, Adamowi Cieśli, Amelii Capucie, ponownie Wolframowi oraz wielu innym.

Relacja z kiermaszu świątecznego

10.12.2019

7 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny - a nasza redakcja również tam była. Co więcej, otworzyliśmy nawet swoje stanowisko o nazwie "Zjawiskowe Pudło Pytań", gdzie każdy mógł zadać własne, mikołajowe pytanie. Mamy również nowego redaktora o imieniu Wolfram, z którym można się było po raz pierwszy przywitać i zadać mu pytania poprzez Pudło Pytań, na które on sam odpowie za niedługo w następnym artykule!

Co się stało z Świętym Mikołajem?

Jakie jedzenie konsumowali nasi uczniowie na kiermaszu?

Dowiedz się tego już teraz! Nie zwlekaj, bo Święty Mikołaj zawsze cię obserwuje! Każdy twój pojedynczy ruch, ocenia cię na każdym kroku, więc nie denerwuj go! Święty Mikołaj chce, żebyś przeczytał tą relację!

Stanowisko Gazety Szkolnej na kiermaszu świątecznym

01.12.2019

W naszej szkole jak co roku odbywa się kiermasz świąteczny - tym razem zostanie on wzbogacony o nasze stanowisko, które będzie premierą nowego, stałego segmentu w naszej gazetce - "Zjawiskowego Pudła Pytań", do którego każdy może wrzucić swoje anonimowe pytanie o dosłownie cokolwiek, na które (jeśli będzie dostatecznie ciekawe) odpowiemy na tej samej stronie, na której właśnie to czytasz! Wiem, fascynujące, więc jeśli chcesz więcej się dowiedzieć o samym stanowisku i kiermaszu, to zobacz nasz artykuł na ten temat!

 

Relacja z gali finałowej Heimatu

27.11.2019

Dnia 26 listopada 2019 odbyła się w naszej szkole gala finałowa konkursu "Śląsk - moja mała ojczyzna. Schlesien - meine kleine Heimat", który ma na celu promocję kultury i tradycji śląskiej. Tym razem była to już 16 edycja tego konkursu, a tematem przewodnim był "Ślązaków portret własny", z okazji którego każdy uczestnik gali miał za zadanie przemyśleć, kim właściwie jest Ślązak. Jeśli nie wiecie, to Heimat w naszej szkole stanowi nie tylko rozdanie nagród i wolne lekcje, a przede wszystkim świetną prezentację wcześniej ustanowionego tematu - z ogromną ilością piosenek śpiewanych przez naszych uczniów, recytowanych wierszy i przedstawień młodszych klas.

 

W tym artykule możesz przeczytać o całym przebiegu gali finałowej, zobaczyć część prac, które brały udział w konkursie, a było ich nadzwyczaj dużo, oraz odszukać osoby, które współtworzyły całą galę. Reasumując, było wyjątkowo pulchnie!

 

Relację napisał Adam Cieśla. Specjalne podziękowania dla pani Grażyny Borkiewicz-Barszcz.

 

Przygotowania do gali finałowej Heimatu

19.11.2019

Nasza dziennikarka, Marysia Kozieł z klasy 8 KD zrelacjonowała przygotowania do gali finałowej konkursu "Śląsk - moja mała ojczyzna. Schlesien - meine kleine Heimat", która odbędzie się w naszej szkole (a sama bierze również w nich udział). Jakie atrakcje będą tam zapewnione? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

 

Warto również wspomnieć, że Gazeta Szkolna pojawi się na gali i będzie prowadzić relację, więc można się takiej spodziewać w niedalekiej przyszłości!

Młodzieżowe słowo ZSO nr 12

16.11.2019

"Młodzieżowe słowo ZSO nr 12 w Gliwicach organizowane przez "Gazetę Szkolną" w roku szkolnym 2019/2020". Spociłem się pisząc to.

Streszczając, utworzyliśmy ankietę inspirowaną plebiscytem PWN, w której wyłoniliśmy najciekawsze słowa w naszej szkole - dokładnie te, które wybierali nasi uczniowie.

Sprawdź, jakie były to słowa oraz co one oznaczają!

 

Ankietę współtworzyli Adam Cieśla, Sandra Biegańska, Marzena Baran, Tymoteusz Goleniewski oraz Nela Grzechca.

Wywiad z Janem Płocicą

13.11.2019

To drugi z serii krótkich wywiadów z uczniami naszej szkoły.

Chodzisz z kimś już ósmy rok do tej samej klasy a nie znasz o nim podstawowych informacji, ponieważ głupio jest się spytać po takim okresie znajomości? Nic nie szkodzi!

Gazeta Szkolna ma dla ciebie rozwiązanie! Krótkie wywiady z uczniami naszej szkoły na temat ich zainteresowań, zajęć pozaszkolnych, planów na przyszłość i ich ulubionych potraw. Jeśli uważasz że warto z tobą przeprowadzić taki wywiad to po prostu napisz na naszego maila (gazetaszkolnazso12@gmail.com), napisz na Discordzie do lolekzaparatu#7317, albo podejdź i spytaj się na korytarzu szkolnym.

 

Tym razem to Sandra Biegańska przeprowadziła wywiad z Janem Płocicą z klasy 7 CE.

Historia uzyskania niepodległości

11.11.2019

Z okazji święta niepodległości, nasza dziennikarka Amelia Caputa przygotowała artykuł o historii polskiej walki o wolność. Jest to bardzo ważna część naszej historii, więc mamy nadzieję, że nawet osoby, które nie są najlepsze z historii będą miały podstawową wiedzę o tym wydarzeniu po przeczytaniu tego tekstu.

Apel z okazji 11 listopada

08.11.2019

Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel dotyczący 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - święta narodowego, które odbędzie się 11 listopada, jednak jako że jest to dzień wolny od pracy oraz szkoły, uroczystość organizowana była dzisiaj. Oprócz standardowych procedur, jak odśpiewanie hymnu oraz krótka opowieść o panach z wąsami odczytana przez naszą szanowną koleżankę, znalazło się również miejsce na różnego rodzaju testy powiązane z świętem narodowym organizowane w szkole. Fantastyczna sprawa.

Wywiad z Zuzanną Wiesner

 07.11.2019

To pierwszy z cyklu "Wywiadów z uczniami", w których (niespodziewanie!) przeprowadzamy wywiad z jakimś z uczniów z naszej szkoły. Zazwyczaj z takim, który ma coś ciekawego do powiedzenia, ponieważ jeśli nie ma nic ciekawego do powiedzenia, to nie jest to ciekawe. Tym razem tekst przygotowała Marzena Baran z klasy 7 CE, a rozmówcą była przewodnicząca samorządu szkolnego, Zuzanna Wiesner z klasy 8 KD.

Czym jest Gazeta Szkolna?

Gazeta Szkolna w ZSO nr 12 w Gliwicach jest jedynym i najlepszym medium w naszej szkole. Niekonwencjonalny i oryginalny koncept gazetki szkolnej w postaci strony internetowej. Organizujemy plebiscyty, konkursy, zdajemy relację z różnego rodzaju wydarzeń w naszej szkole, przeprowadzamy wywiady z interesującymi osobami naszej szkole i tak dalej.

 

Naszą redakcję współtworzą:

Redaktor - Cyryl Lukoszek, klasa 7 PG

Redaktor - Lena Domzioł, klasa 7 PG

Redaktor - Piotr Żak, klasa 7 PG

Redaktor - Julia Mikulska, klasa 7 PG

Redaktor - Ania Freus, klasa 7 PG

Redaktor - Nadia Stanek, klasa 7 PG

Redaktor - Emilia Polanecka, klasa 7 PG

Redaktor - Radosław Janicki, klasa 5 DB

Redaktor - Basia Skrętowska, klasa 4 JJ

Redaktor - Natalia Chrobak, klasa 4 JJ